Online konzultációk keretében, személyre szabottan élethelyzetednek és egészségi állapotodnak megfelelően.
Elsajátíthatod a nemi szervek anatómiáját és működését, valamint az ovuláció élettani hátterét, megértve a hormonok ciklusban betöltött kritikus szerepét. Az agyban és a petefészkekben termelődő hormonok hatással vannak a nemi szervek és a szervezet egészségére. A megfigyelhető egyedi testi jelek lehetővé teszik a nők számára hormonális változásaik, ciklusuk kulcsfontosságú eseményének, az ovulációnak valamint az egészség és termékenység egyéb mutatóinak felismerését. Megismerheted a tested egyedi jeleinek megfigyelésén és feljegyzésén alapuló FEMM cikluskövetési módszert.
Megértheted hogy a ciklus – mind a hozzá kapcsolódó egyedi testi jeleid, mind annak alapját képező hormonális működés – az általános egészségedet tükrözi. Megismerheted a ciklus fázisait – különös hangsúlyt fektetve az ovulációra, minden fázis uralkodó hormonális működését, és azt, hogy a különböző fázisokban tested egyedi jeleinek mely megfigyelései tekinthetők egészségesnek. Különös figyelmet fordítunk annak megértésére, hogy a ciklus egy átfogó termékenységi folyamat, ami alapvető a ciklusok közötti eltérések megértésében is. A konzultáció magába foglalja különféle ciklustípusok elemzését, beleértve az egészségügyi problémára utalókat is.
Ezen a konzultáción a FEMM Családtervezés alapelveit sajátíthatod el. A konzultáció magába foglalja a férfi és női nemi működés, a meghatározó nemi hormonok, valamint a férfi és női termékenység közötti különbségek minden életszakaszra kiterjedő áttekintését. Családtervezés szempontjából, egy nő ciklusában az ovuláció a kulcsfontosságú esemény, így megtudhatod, hogyan hozhatók összefüggésbe a ciklushoz köthető egyedi testi jelek az ovulációval és a női termékenységgel. Az ösztrogén jelenlétét jelző méhnyaknyák és közvetlenül az ovuláció előtt megfigyelhető luteinizáló hormon (LH)-emelkedés az elsődleges egyedi testi jelek. Ezt a tudást alkalmazva felismerheted az ovulációt és a termékenységet különféle ciklustípusokban.
© BelsőBalansz – Minden jog fenntartva! | Adatvédelmi tájékoztató